Mums ir tikai vienas aknas, un mums ir par tām jārūpējas!
Tās ne tikai palīdz filtrēt toksīnus un attīrīt asinis, bet arī veicina hormonu līdzsvaru, un tām ir liela loma ēdienā esošo barības vielu pārstrādē un sadalē.
Kā lai uzzina, vai aknām nepieciešama palīdzība, un kā to sniegt? Par to uzzināsiet šajā rakstā.
Pastāv melīgs priekšstats, ka, lai nodarītu kaitējumu aknām, ir jābūt gandrīz vai alkoholiķim, bet patiesībā pastāv arī citi iemesli, kas var izraisīt aknu bojājumus un slimības. Tas var būt, piemēram, banāla noteiku medicīnas preparātu un palīglīdzekļu lietošana, ko praktizē lielākā daļa no mums.
Slimas aknas: kam ir jāpievērš uzmanība
Sekojošie siptomi norāda par aknu saslimšanu esamību:
- ◆Bāli, balti vai dzeltenīgi nagi
- ◆Zilumu parādīšanās dažādās vietās uz ķermeņa
- ◆Ādas un acu dzelte (žults noplūde)
- ◆Sāpes vēderā un vēdera uzpūšanās
- ◆Kāju un potīšu piepampšana
- ◆Niezoša āda
- ◆Tumšs urīns
- ◆Gaiši izkārnījumi, vai arī asins vai darvas krāsā
- ◆Hronisks nogurums
- ◆Nelaba dūša vai vemšana
- ◆Apetītes zudums
Ja jūs sev esat pamanījuši vienu vai vairākus augstāk norādītos simptomus, sākumā jums vajadzētu attīrīt aknas, nomainot savu ēdienkarti. Koncentrējieties uz veselīgāka ēdiena lietošanu, piemēram, augļi un dārzeņi, pārstājiet ēst rafinētus produktus un tos, kas tikuši tehnoloģiski apstrādāti; sabalansējiet savas porcijas.
Kā attīrīt aknas
- ◆Dzeriet daudz ūdens.
- ◆Koncentrējieties uz organisku produktu lietošanu un izvairieties no tādu produktu lietošanas, kas satur ĢMO.
- ◆Pārstājiet lietot visa veida rafinētos cukurus, tai skaitā balto, brūno, biešu un niedru, kā arī cukurniedres sīrupu, un tā kristālus.
- ◆Līdzsvarojiet savu ēdienkarti – palieliniet noderīgo taukvielu, neceptu riekstu, diedzētu graudu, sēklu, svaigu produktu un augu un dzīvnieku izcelsmes tauku lietošanu.
- ◆Palieliniet zaļās krāsas lapu dārzeņu lietošanu, kas ir bagāti ar vitamīniem B, C un K, kā arī minerāliem – magniju un folātiem.
- ◆Palieliniet sēru uzņemšanu, lietojot lielu daudzumu lapu kāpostus, brokoļus, Briseles kāpostus, sparģeļus, sīpolus, ķiplokus un brīvā režīmā audzētu vistu olas.
- ◆Izvairieties no rafinētu un iekaisumu rosinošu eļļu izmantošanu. Pie tādām eļļām pieskaitāmas augu, sojas, kukurūzas, kokvilnas, rapšu, safloras un saulespuķu eļļas.
- ◆Aizstājiet augstāk minētās eļļas ar veselīgāku to alternatīvu, piemēram, kokosriekstu un palmu eļļa, sildīta eļļa no bifeļu piena, avokado eļļa un eļļa no govs piena, kuru baro ar zāli.
- ◆Palieliniet to produktu daudzumu, kas ir bagāti ar aminoskābēm, piemēram, kāposti, bietes, pētersīļi, spināti, brīvā režīmā audzētu vistu olas un vistu gaļu.
- ◆Ierobežojiet fruktozes daudzumu līdz divdesmit pieciem gramiem diennaktī.
- ◆Palieliniet diētiskās šķiedrvielas uzņemšanu līdz trīsdesmit pieciem gramiem diennaktī, lietojot Briseles kāpostus, artišokus, avokado, čia sēklas un linsēklas.
- ◆Pie jebkuras iespējas centieties izvairīties lietot alkoholu (mēs zinām, ka tas nav īpaši populāri, bet jūs taču vēlaties būt veselīgi?).
- Produktiem, kuri ir minēti zemāk, ir jābūt neatņemamai jūsu ēdienkartes daļai, jo tās vislabāk tiek galā ar aknu tīrīšanu un atjaunošanu.
Šķir nākošo lapu un lasi turpinājumu